Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka i strażak spotkali się wirtualnie ze studentami

Data publikacji 12.04.2021

Jeleniogórska policjantka wraz ze strażakiem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze uczestniczyli w zdalnym spotkaniu ze studentami II roku Pedagogiki, specjalność Resocjalizacja z kryminologią Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze,w trakcie którego rozmawiano o wszelkiego rodzaju zagrożeniach i sposobach ich unikania.

Tuż przed weekendem funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz ze strażakiem Komendy Miejskiej Policji Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przeprowadzili zdalne spotkanie ze studentami II roku Pedagogiki, specjalność Resocjalizacja z kryminologią Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, a dotyczyło ono szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjantka zachęcała studentów nie tylko do wstąpienia w szeregi Policji, ale mówiła też o zagrożeniach w sieci oraz jak ich unikać i nie dać się nabrać. Co raz więcej przestępców swoich ofiar szuka właśnie przez internet. W dobie pandemii robimy więcej chociażby zakupów właśnie online, stąd jesteśmy bardziej narażeni na oszustów w sieci. Policjantka przypominała również o obowiązujących obostrzeniach w związku z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusz Straży Pożarnej rozmawiał ze studentami o zasadach pierwszej pomocy przedmedycznej, o kursach jakie można skończyć w tym zakresie i jak ważne jest posiadanie choć podstawowej wiedzy przedmedycznej. Często dzięki temu możemy uratować ludzkie życie. Przy okazji spotkania opowiadał również o codziennej pracy strażaków.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony