Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu

Data publikacji 14.04.2021

Zarzut usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała i narażenia drugiej osoby na niebezpieczeństwo usłyszał 23-letni mieszkaniec Wrocławia. W piątkowy wieczór na terenie Przedmieścia Oławskiego w stolicy Dolnego Śląska zaatakował on jednego z mężczyzn ostrym przedmiotem. Poszkodowany w stanie stabilnym został przetransportowany do szpitala. Podejrzany o ten czyn kilka minut po zdarzeniu został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy wieczór na jednym z placów w rejonie wrocławskiego Przedmieścia Oławskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących nad tą sprawą wynika, że między dwoma mężczyznami doszło tam do sprzeczki słownej. Niestety, ta przerodziła się w agresję fizyczną. W pewnym momencie jeden z uczestników awantury zaatakował drugiego trzymanym w ręce ostrym przedmiotem, zadając mu kilka ciosów, a następnie oddalił się w jedną z bocznych uliczek.

Chwilę później na miejscu byli już policyjni wywiadowcy. Funkcjonariusze błyskawicznie ustalili rysopis sprawcy, wezwali na miejsce wsparcie i rozpoczęli sprawdzanie okolicznego terenu. Swoje czynności prowadzili także ratownicy medyczni, którzy przetransportowali poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Policjanci kilka minut później namierzyli podejrzanego o atak z wykorzystaniem ostrego przedmiotu. Ukrył się w jednym ze znajdujących się nieopodal pustostanów. Mieszkaniec Wrocławia zachowywał się bardzo agresywnie, wobec czego funkcjonariusze byli zmuszeni użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego, w tym kajdanek, które po chwili znalazły się na rękach zatrzymanego mężczyzny.

23-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Został doprowadzony do Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, gdzie m.in. sprawdzono jego stan trzeźwości. Mężczyzna ten był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Po policyjnych wywiadowcach swoje procedury rozpoczęli funkcjonariusze pionu kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, którzy zebrali materiał dowodowy oraz przeprowadzili czynności między innymi ze świadkami zdarzenia. Całość dokumentacji została przekazana do prokuratury. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego 23-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała i narażenia drugiej osoby na niebezpieczeństwo. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony