Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złotoryjscy policjanci walczą z piratami drogowymi. Rekordzistka w obszarze zabudowanym pędziła 120 km/h

Data publikacji 14.04.2021

Złotoryjscy policjanci ruchu drogowego skutecznie walczą z piratami drogowymi. W ubiegły weekend zatrzymali dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzistka w terenie zabudowanym pędziła 120 km/h. Oboje stracili już prawo jazdy na okres 3 miesięcy, dostali wysokie mandaty i punkty karne. Dodatkowo w ramach wojewódzkich działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „Prędkość”, policjanci ruchu drogowego ujawnili kolejnych 28 przypadków przekroczenia prędkości oraz zatrzymali jednego kierowcę z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów. Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi regularnie kontrolują prędkość na drogach powiatu złotoryjskiego. W zdecydowany sposób reagują na wszystkie wykroczenia, które zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Od minionej soboty zatrzymali dwa prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości.

Pierwszy kierowca, który stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy jest mieszkańcem powiatu złotoryjskiego. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej w sobotnie popołudnie, na trasie między Pielgrzymką i Złotoryją. Młody mężczyzna kierujący bmw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Swoim zachowaniem naruszył przepisy prawa o ruchu drogowym skutkujące zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Kilka godzin później, prawo jazdy straciła mieszkanka Legnicy. Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej w miejscowości Olszanica. Popełnione przez nią wykroczenie było niechlubnym rekordem. Kobieta wjechała do miejscowości z prędkością ponad 130 km/h, po chwili zaczęła zwalniać. Pierwszy pomiar auta wskazał prędkość 120 km/h. Co prawda ta wartość malała, jednak w dalszym ciągu wynosiła ponad 100 km/h. Auto zostało zatrzymane, a jego jazda została nagrana na policyjnym wideorejestratorze. W związku z rażącym przekroczeniem prędkości, kobieta straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W jej przypadku wdrożono także postępowanie mandatowe oraz na jej konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Tego samego dnia w Złotoryi na ul. Grunwaldzkiej został zatrzymany do kontroli drogowej kierowca audi. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w tracie 3-miesięcznego zakazu, wynikającego z przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zakaz prowadzenia pojazdów został mu automatycznie wydłużony do 6 miesięcy. Kolejne zbagatelizowanie przepisów zakończy się dla tego mężczyzny cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu.

Weekendowe działania złotoryjskich policjantów mające na celu walkę z piratami drogowymi były kontynuowane w poniedziałek. Wtedy też przez cały dzień na drogach powiatu były prowadzone kontrole drogowe. Odbywały się one w ramach wojewódzkiej akcji „Prędkość”. Do działań zostały wykorzystane ręczne mierniki prędkości, jak i radiowozy z wideorejestratorami. Jak się okazuje, niekorzystne warunki pogodowe nie przeszkodziły kierowcom rozwijać niebezpiecznych prędkości. W trakcie działań, funkcjonariusze ujawnili kolejnych 28 przypadków przekroczenia prędkości. Kontrole zakończyły się mandatami oraz wnioskami o ukaranie do sądu. W trakcie działań zatrzymali także jednego kierowcę, który miał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W jego sprawie będzie teraz prowadzone postępowanie karne.

Złotoryjscy policjanci ponownie przypominają! Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy o ostrożność rozsądek na drodze.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Złotoryi

Opis filmu: film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.18 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.05 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony