Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał ze skradzionym ekspresem do kawy. Został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 17.04.2021

Oleśniccy policjanci Wydziału Prewencji patrolując rejon służbowy zatrzymali sprawcę kradzieży ekspresu do kawy o wartości prawie 2,5 tysiąca złotych. Młody mężczyzna uciekł z terenu sklepu nie płacąc za towar. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem, grozi mu odpowiedzialność karna w wymiarze nawet 5 lat.

Policjanci Wydziału Prewencji patrolując rejon służbowy zauważyli uciekającego młodego mężczyznę z kartonem w ręku. W oddali słychać było również głos drugiego mężczyzny, który krzyczał „pomocy, złodziej”. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że prawdopodobnie zauważyli uciekającego złodzieja. Natychmiast podjęli działania, aby zweryfikować te przypuszczenia i zatrzymać sprawcę kradzieży.

Kiedy już uciekinier był w rękach policjantów, okazało się, że był w posiadaniu całkiem nowego ekspresu do kawy, mającego jeszcze nie zdemontowane zabezpieczenia za sklepu. Uciekinierem był 18-letni mieszkaniec Wrocławia. W trakcie prowadzonych przez policjantów ustaleń okazało się, że młody mężczyzn wszedł na teren sklepy ze sprzętem RTV i AGD. Pod pretekstem zakupu ekspresu do kawy zabrał z półki karton z takim właśnie towarem o wartości prawie 2,5 tysiąca złotych, lecz zamiast do kasy, skierował swoje kroki prosto do wyjścia. Kiedy pracownik ochrony sklepu zauważył zachowanie mężczyzny natychmiast zareagował wybiegając za nim z placówki i krzycząc. Na szczęście tę właśnie sytuację zauważyli policjanci, którzy natychmiast zareagowali.Teraz sąd zadecyduje o wysokości nałożonej kary na sprawcę kradzieży, a może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Oleśnicy

Powrót na górę strony