Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowały wynieść sportowe spodnie, a odpowiedzą dodatkowo za kradzież markowych kosmetyków

Data publikacji 18.04.2021

Jaworscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które próbowały ukraść ze sklepu sportowego trzy pary spodni. Kobiety zostały ujęte na gorącym uczynku przez pracownika sklepu. Jednak to nie wszystko, co miały na sumieniu. Okazało się bowiem, że wcześniej kilka razy dokonały wspólnie kradzieży markowych kosmetyków w dwóch jaworskich drogeriach.

Do zdarzenia doszło w środę 13 kwietnia br. Około godziny 18:50 dyżurny jaworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, od pracownika jednego ze sklepów sportowych, o próbie kradzieży trzech par spodni sportowych przed dwie młode kobiety. Przybyły na miejsce policyjny patrol dokonał zatrzymania 35-latki oraz jej 33-letniej koleżanki.

Jak się okazało kobiety działając wspólnie i w porozumieniu, weszły do przymierzalni z trzema parami legginsów wartych blisko 600 złotych, a następnie usunęły z nich klipsy zabezpieczające, po czym chowając odzież do torby, usiłowały opuścić sklep. Czujność ekspedientki nie pozwoliła złodziejkom wyjść z budynku. Kobiety zostały zatrzymane przez jaworskich policjantów, a towar wrócił na sklepowe półki.

Jak się jednak okazało, to niejedyne przestępstwa, jakich dopuściły się legniczanki. Dzięki zabezpieczonym monitoringom z dwóch jaworskich drogerii, śledczy udowodnili kobietom jeszcze kilka kradzieży markowych kosmetyków o łącznej wartości ponad 1600 złotych.

35-latka oraz oraz jej „wspólniczka” usłyszały już zarzuty. O dalszych ich losie zadecyduje teraz jaworski sąd.

Za kradzieże sklepowe podejrzanym grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Jaworze

Powrót na górę strony