Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja zawodu policjanta i profilaktyka podczas spotkania online z maturzystami

Data publikacji 16.04.2021

Funkcjonariuszka z komendy w Bolesławcu zdalnie zaprezentowała maturzystom zawód policjanta i przedstawiła procedury rekrutacji do służby. Podczas lekcji online uczniowie bolesławieckiego liceum usłyszeli o zaletach pracy w policji oraz dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas podjęcia pracy zarobkowej poza granicami kraju.

W związku z koniecznością zachowania dystansu społecznego, policjantka z Bolesławca przeprowadziła wirtualne spotkanie z maturzystami, którzy już wkrótce staną przed życiowym wyborem związanym z kontynuacją nauki lub podjęciem pracy zawodowej. Z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, w ramach zdalnego nauczania, zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego młodzież usłyszała o specyfice zawodu policjanta oraz różnorodności działań jakie prowadzą mundurowi. W związku z trwającym naborem do służby młodzi ludzie otrzymali informacje o wymogach jakie musi spełnić kandydat i z jakich etapów składa się proces rekrutacyjny. Maturzyści mogli zadać nurtujące ich pytania, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z ust doświadczonej już policjantki.

Spotkanie z maturzystami to dobra okazja do rozmowy na temat ich bezpieczeństwa w przypadku kontaktu z narkotykami oraz propozycji łatwego i szybkiego zarobienia pieniędzy poza granicami kraju. Funkcjonariuszka wskazała z jakimi zagrożeniami mogą się tam spotkać i na co powinni uważać.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony