Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, doprowadził do kolizji i podczas ucieczki potrącił policjanta

Data publikacji 17.04.2021

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie podjęli pościg za mieszkańcem powiatu wołowskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki uderzył w radiowóz, potrącił policjanta a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. Sprawca ukrył się w miejscu zamieszkania a pojazd, którym kierował schował za stodołą. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia br. około godziny 20.00 na trasie Stary Wołów - Wrzosy. Funkcjonariusze wołowskiej drogówki podjęli interwencję w stosunku do kierującego pojazdem marki VW Golf, który mimo wyraźnych sygnałów zarówno dźwiękowych jak i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli. Uciekinier łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego. Podczas pościgu gwałtownie przyspieszał, hamował oraz zajeżdżał drogę prowadzącym pościg policjantom, uniemożliwiając im wykonanie manewru wyprzedzania.

W miejscowości Wrzosy policjanci zdołali wyprzedzić pojazd, natomiast sprawca w dalszym ciągu nie zamierzał zakończyć ucieczki i uderzył w radiowóz. Po zatrzymaniu pojazdów interweniujący funkcjonariusz natychmiast wybiegł z radiowozu chcąc zatrzymać sprawcę. Mężczyzna jednak nagle ruszył i potrącił policjanta, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali kierowcę, który ukrył się w miejscu zamieszkania a pojazd, którym kierował, schował za stodołą. Sprawcą okazał się być 71-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego. Zatrzymanego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało kierował pojazdem mając prawie 2 promile alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania.

W wyniku zdarzenia funkcjonariusz z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Po udzieleniu niezbędnej mu pomocy i po przeprowadzonym badaniu stwierdzono, że nie wymaga on hospitalizacji. 71-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Wołowie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.02 MB)

Pliki do pobrania

  • 29.46 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony