Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do domu pod nieobecność mieszkańców. Usłyszeli już zarzuty

Data publikacji 19.04.2021

Szybka informacja o zdarzeniu oraz błyskawiczna reakcja policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech osób, podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku jednorodzinnego. Włamywacze wykorzystali nieobecność domowników. Policjanci odzyskali większą część skradzionych przedmiotów. Teraz podejrzanym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, a dwóm recydywistom kara nawet do 15 lat.

Sprawcy wykorzystując nieobecność domowników wyłamali okiennice oraz drzwi do budynku jednorodzinnego na terenie powiatu kłodzkiego i weszli do pomieszczeń skąd ukradli trzy telewizory, elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodniczy. Pokrzywdzeni wycenili straty na około 21 tysięcy złotych.

Już następnego dnia po zgłoszeniu włamania policjanci z Lądka-Zdroju zatrzymali 28-letnią kobietę oraz trzech mężczyzn w wieku 28, 35 i 40 lat, podejrzewanych o ten czyn. Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych czynności odzyskali większą część skradzionego mienia. Podejrzani mieszkańcy powiatu kłodzkiego, którzy działali wspólnie i w porozumieniu usłyszeli zarzuty przestępstwa. Jak się okazało dwóch podejrzanych było już wcześniej karanych z podobne przestępstwa. W związku z tym 28 i 40 letni mężczyźni za swój czyn odpowiedzą w warunkach powrotu do przestępstwa i grozi mi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Natomiast podejrzanej 28-letniej kobiecie oraz 35-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony