Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 19.04.2021

Trzy miesiące w areszcie spędzi mieszkaniec Legnicy, który kilka dni temu w sklepie z odzieżą dziecięcą dokonał kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna ukradł kilka par spodni i 17 koszulek po czym zagroził interweniującej pracownicy sklepu przedmiotem wyglądającym jak pistolet. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w jednym ze sklepów dziecięcych na terenie Legnicy Agresor dokonał kradzieży mienia w postaci 7 par spodni oraz 17 koszulek. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych rzeczy zagroził pozbawieniem życia próbującej go powstrzymać pracownicy sklepu. Policjanci od razu podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu.

Prowadzone działania bardzo szybko doprowadziły ich do 26-letniego mieszkańca Legnicy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze dodatkowo udowodnili mu kilka kradzieży mienia. Straty jakie spowodował opiewają na kwotę blisko 5 tysięcy złotych.

Mężczyzna w usłyszał trzy zarzuty m. in. dokonania kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży.

Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 26-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi teraz w areszcie.

Za popełnione czyny grozi kara mu do 10 lata pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony