Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy przemocy domowej, u którego ujawniono krzewy marihuany

Data publikacji 20.04.2021

Decyzją sądu mieszkaniec powiatu lwóweckiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzny podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Dodatkowo w domu podejrzanego ujawniono krzewy konopi indyjskich. Za przestępstwo znęcania się grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Lwóweccy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Wlenia podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony za co był skazany. To jednak nie powstrzymało go przed ponownym popełnieniem podobnych czynów.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili u 27- latka w domu krzewy konopi indyjskich w fazie wzrostu, które posadzone były w donicach na parapecie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Przedstawienie w sądzie materiałów dowodowych w sprawie skutkowało podjęciem decyzji przez sędziego o zastosowaniu wobec zatrzymanego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony