Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca brutalnej kradzieży rozbójniczej zatrzymany

Data publikacji 21.04.2021

Polkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w połowie marca miał dokonać kradzieży rozbójniczej na terenie jednego z lokalnych marketów. Sprawca chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych przedmiotów, uderzył interweniującego ochroniarza kastetem w głowę. Funkcjonariusze ustalili, że za tę brutalną kradzież odpowiada 19-latek z powiatu karkonoskiego. Został on niezwłocznie zatrzymany. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie marca w jednym z polkowickich sklepów wielkopowierzchniowych nieznany mężczyzna podjął próbę kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych, których wartość wyceniono na blisko 2 tysiące złotych. Sprawcę wypatrzył ochroniarz, ale kiedy próbował zatrzymać uciekającego ze skradzionym mieniem złodzieja, ten wymierzył mu cios pięścią w głowę. W związku z tym, że agresor miał na ręce założony kastet, swoim działaniem mógł spowodować poważne obrażenia u poszkodowanego pracownika ochrony.

Polkowiccy policjanci kryminalni niezwłocznie podjęli w tej sprawie czynności operacyjne, które doprowadziły ich, aż do powiatu karkonoskiego. Tam, w gminie Jeżów Sudecki, mieszka 19-latek, który miał się dopuścić tej brutalnej kradzieży. Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali młodego mężczyznę, który usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz spowodowania rozstroju zdrowia u wspomnianego ochroniarza.

Sąd Rejonowy w Lubinie na podstawie zgromadzonego przez polkowickich policjantów materiału dowodowego tymczasowo aresztował 19-latka na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Polkowicach

Powrót na górę strony