Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po wyjściu z więzienia znęcał się nad matką i dziadkiem. Ponownie trafił do aresztu

Data publikacji 24.04.2021

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad bliskimi. Mieszkaniec miasta niedawno opuścił Zakład Karny i najwidoczniej resocjalizacja nie pomogła mu w unikaniu kolejnych odpowiedzialności karnych. Decyzją sądu podejrzany trafił ponownie za kratki. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z komendy powiatowej w Kamiennej Górze udali się na pilną interwencję, dotyczącą podejrzenia znęcania się jednego z mieszkańców gminy nad swoją rodziną. Przybyły na miejsce patrol zastał 29 – letniego mężczyznę, jego matkę oraz dziadka. Kobieta była roztrzęsiona i zapłakana, natomiast 87 – letni mężczyzna przerażony. Policjanci szybko ustalili, że syn pokrzywdzonej stosował przemoc fizyczną, jak i psychiczną, zarówno w stosunku do swojej 54 - letniej matki jak i dziadka. W związku z czym zatrzymali 29-latka do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 21 kwietnia br. usłyszał zarzut znęcania się nad bliskimi. Mężczyzna nie tylko znęcał się się fizycznie nad rodziną, ale również, znajdując się pod wpływem alkoholu, miał ich niepokoić ciągłymi awanturami. Podczas kłótni szarpał, uderzał, dusił, wyrywał włosy czy też kopał swoich najbliższych. Groził im też pozbawieniem życia.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzany niedawno opuścił Zakład Karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Najwidoczniej na nic zdała się resocjalizacja i nie potrafi on unikać odpowiedzialności karnej. Za swoje czyny mężczyzna odpowie ponownie przed sądem.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Kamiennej Górze


 

Powrót na górę strony