Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne policyjne działania „Prędkość” na Dolnym Śląsku – podsumowanie

Data publikacji 27.04.2021

Za nami kolejne wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Na terenie całego Dolnego Śląska policjanci sprawdzali m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczególnie w terenie zabudowanym. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach naszego województwa i w celu ograniczenia ilości niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym, które często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków. Niestety analiza efektów przeprowadzonej akcji po raz kolejny prowadzi do jednego wniosku - wciąż bardzo wielu z nas jeździ za szybko. Ponad 70 procent skontrolowanych kierowców przekroczyło znacznie dozwoloną prędkość i aż 20 z nich straciło w związku z tym swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj na terenie całego Dolnego Śląska policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Niezmiennie dolnośląscy funkcjonariusze starali się podczas tej akcji zapobiegać wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Oczywiście mundurowi przyglądali się bacznie również trzeźwości kierowców, sprawdzali stosowanie pasów bezpieczeństwa przez osoby znajdujące się pojazdach oraz sposób przewozu dzieci, które powinny podróżować w specjalnie przystosowanych do tego urządzeniach.

Patrole ruchu drogowego można było spotkać zwłaszcza w tych miejscach, gdzie często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Jak pokazują policyjne analizy bezpieczeństwa, przyczyną poważnych zdarzeń drogowych najczęściej jest nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków drogowych i obowiązujących limitów. Dlatego to właśnie prędkość pojazdów poruszających się po dolnośląskich drogach była w dniu wczorajszym głównym obiektem zainteresowania funkcjonariuszy drogówki.

Niestety na ponad 1400 skontrolowanych pojazdów, ponad tysiąc kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Znaczna ich część została ukarana w drodze postępowania mandatowego bądź skierowane zostały wobec nich wnioski o ukaranie do sądów. Spośród tego licznego grona amatorów zbyt szybkiej jazdy aż 20 straciło swoje prawo jazdy na 3 miesiące za rażące nierespektowanie obowiązujących limitów prędkości w obszarze zabudowanym.

Policjanci niezmiennie apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów, dbamy o życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych, z którymi często podróżujemy. Nie możemy lekceważyć tej niezwykle ważnej kwestii, jaką jest jazda z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, czyli taką, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Kilka kilometrów na godzinę mniej na prędkościomierzu naszego auta, naprawdę może uratować czyjeś życie.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

  • policjantka mierzy prędkość radarem
  • policjantka mierzy prędkość radarem przy drodze
  • czapki policyjne na masce radiowozu
  • patrol przy radiowozie mierzy prędkość
  • policjant stoi na drodze i zatrzymuje samochody
  • widok w lusterku radiowozu i policjanta z radarem
  • radar, czapka na podszybiu radiowozu
  • policjanci kierują zatrzymane auto na pobocze
  • widok z viderejestratora ręcznego z zarejestrowanym przekroczeniem prędkosci
  • wspólny patrol policji i żandarmerii przy drodze
  • policjant z fotoradarem mierzy prędkość
  • policjant mierzy prędkość przy drodze radarem
  • policjant mierzy prędkość przy drodze radarem
  • Policjanci w radiowozie wypełniają  dokumenty
  • policjant pokazuje kierowcy zarejestrowaną predkosć

Opis filmu: na filmie przedstawiono kontrole predkosci realizowane przez patrole Ruchu Drogowego na terenie miasta

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.06 MB)

Pliki do pobrania

  • 21.9 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony