Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa zdarzenia i trzech agresorów zatrzymanych przez policjantów. Tymczasowy areszt dla jednego z podejrzanych

Data publikacji 29.04.2021

Trzech agresywnych mężczyzn wpadło w ostatnim czasie w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. W pierwszym ze zdarzeń młody człowiek zaatakował mieszkańca miasta, który z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. W drugim przypadku dwóch podejrzanych pobiło na ulicy cztery inne osoby. Decyzją sądu młodszy z mężczyzn został tymczasowo aresztowany. Funkcjonariusze ustalili, że to przestępstwo miało charakter chuligański.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło na Białym Kamieniu. Na miejscu interwencji policjanci prewencji zastali dwie kompletnie pijane osoby, których relacje były rozbieżne. Pierwsze ustalenia wskazywały, że 23-letni mężczyzna bez przyczyny zaatakował przy ul. Daszyńskiego 42-latka, najpierw uderzając go w twarz, a następnie kiedy ten się przewrócił, kopiąc po całym ciele.

Ostatecznie sprawca miał jeszcze trafić w plecy pokrzywdzonego ustawionym na ulicy pojemnikiem na odpady. 42-latek tego samego wieczora trafił do szpitala. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na potwierdzenie faktu uszkodzenia ciała u innej osoby przez 23-latka, dlatego agresor trafił w ręce policjantów kryminalnych, a następnie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wałbrzyszanin odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u 42-latka, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce kilka dni temu w nocy na Podzamczu. Tym razem policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu czworga osób przez dwóch nieznanych im mężczyzn. Na miejscu poszkodowani oświadczyli, że zostali zaatakowani przez agresorów bez przyczyny. Jeden z pokrzywdzonych miał poważne obrażenia głowy, a dwie osoby trafiły do szpitala. Dokonane tej samej nocy działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania pierwszego z podejrzanych przy ul. Hetmańskiej. 41-letni wałbrzyszanin po wykonanych czynnościach trafił ostatecznie do aresztu śledczego, gdyż decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych trzech miesięcy. Ponieważ działał w warunkach recydywy, a zdarzenia miało charakter chuligański, mężczyzna może teraz spędzić za kratami więzienia nawet 7,5 roku. Odpowie bowiem za udział w pobiciu, którego efektem było spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u jednego z pokrzywdzonych. Dalsze działania funkcjonariuszy kryminalnych tej jednostki pozwoliły na zatrzymanie drugiego ze sprawców – 47-latka. On również trafi przed oblicze sądu. Jemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony