Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niby rutynowa kontrola, a na sumieniu tak wiele. Policjanci zatrzymali kilku mężczyzn za przestępstwa narkotykowe. Jeden z podejrzanych zajmował się nawet handlem środkami zakazanymi ustawą

Data publikacji 29.04.2021

Czasami zwykła, rutynowa kontrola może wykazać, że osoba, którą zainteresują się policjanci, ma wiele na sumieniu. Tak było w przypadku kilku mężczyzn w różnych powiatach. Zostali zatrzymani m. in. za przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich zajmował się nawet handlem środkami zakazanymi. Wszystkim grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności w zależności od ostatecznej kwalifikacji czynu.

Efektem działań bolesławieckich dzielnicowych jest zatrzymanie kierującego z sądowym zakazem wracającego właśnie z kradzieży złomu oraz mężczyzny posiadającego zakaz kierowania, z którym podróżował pasażer mający przy sobie narkotyki. W tym drugim przypadku to była rutynowa kontrola drogowa. Samochód prowadził 43-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, którego do 2024 roku obowiązuje sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo po sprawdzeniu 37-letniego pasażera okazało się, że on też ma coś na swoim sumieniu. Mężczyzna wbrew przepisom prawa posiadał środki odurzające w postaci metamfetaminy.

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej komendy patrolując ulice miasta, zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się kierującego osobowym Nissanem. Po chwili rozmawiali już z mężczyzną i na jaw wyszło, że jego pojazd od 2017 roku nie został poddany badaniu technicznemu, a dowód rejestracyjny został dawno zatrzymany. Funkcjonariusze zauważyli, że pasażer auta jest bardzo zdenerwowany, co mogłoby świadczyć o chęci ukrycia jakiś niekorzystnych faktów. Po raz kolejny przeczucie ich nie myliło, bo mężczyzna zapytany o posiadanie środków zabronionych, odpowiedział twierdząco. Jedyne co zaskoczyło policjantów, to miejsce ich przechowywania, bowiem część z nich 25-latek schował w kieszeni spodni, a część w bieliźnie… Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 200 porcji handlowych marihuany i amfetaminy, a także wagę kieszonkową i kilkadziesiąt woreczków strunowych.

Policjanci z komisariatu w Karpaczu natomiast zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o posiadanie, uprawę i udzielanie narkotyków. W wyniku sprawdzenia jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 3 krzewy ziela konopi w różnym stadium rozwoju oraz gotową marihuanę. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać ponad 800 porcji handlowych tego narkotyku. Policjanci ustalili także, że mężczyzna handlował środkami odurzającymi i z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Czasem rutynowa kontrola może nieść za sobą poważne konsekwencje. Na sumieniu mają przewinienia nie tylko sami będący w zainteresowaniu policjantów, ale także współtowarzysze, koledzy czy pasażerowie prowadzonych przez nich samochodów. W tym wszystkim jednak najważniejsze jest to, że kolejne narkotyki zostały wyeliminowane z czarnego rynku.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
KMP we Wrocławiu
KPP w Bolesławcu


 

Powrót na górę strony