Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbił szybę w autobusie komunikacji miejskiej. Swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużym spożyciem przez siebie alkoholu

Data publikacji 30.04.2021

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa, zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który uszkodził szybę w tylnych drzwiach autobusu komunikacji miejskiej. Mężczyzna w trakcie popełniania czynu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że nie był to pierwsze tego typu zachowanie podejrzanego.

Kilka dni temu około godziny 16:00 policjanci otrzymali informację od dyżurnego jednostki o uszkodzeniu szyby w drzwiach autobusu komunikacji miejskiej. Czynu tego miał dokonać kompletnie pijany mężczyzna. Funkcjonariusze niezwłocznie po otrzymaniu rysopisu rozpoczęli patrol dzielnicy, gdzie doszło do przestępstwa i zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia kilkaset metrów dalej.

Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha, wcześniej notowany za podobne incydenty. W trakcie wybijania szyby był kompletnie pijany. Badanie wykazało u niego 1,83 promila alkoholu w organizmie. I właśnie swoim stanem nietrzeźwości podejrzany tłumaczył policjantom zaistnienie tego zdarzenia. Szkody wycenione zostały przez firmę transportową na kwotę 1100 złotych.

Prowadzący postępowanie policjanci kryminalni ustalili, że mężczyzna już wcześniej przebywał w zakładzie karnym za popełnienie podobnego czynu. Za zniszczenie mienia, działając w warunkach recydywy, podejrzanemu grozi teraz kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony