Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdy zobaczył w lusterku wstecznym jadący za nim policyjny radiowóz spanikował, ponieważ miał przy sobie narkotyki oraz kierował pod ich wpływem

Data publikacji 02.05.2021

Policjanci z wrocławskiej drogówki na jednej z ulic Śródmieścia jechali za Oplem, którego kierujący na widok radiowozu wykonał gwałtownie manewr zatrzymania, po czym zaparkował blisko chodnika. Mundurowi podjęli kontrolę drogową, w wyniku której szybko wyszło na jaw, co jest przyczyną tak nerwowej reakcji. Mężczyzna siedzący za kierownicą nie miał uprawnień do kierowania, wymaganego dokumentu od pojazdu, a także posiadał narkotyki i kierował samochodem będąc pod ich wpływem. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwaj mężczyźni jadący razem samochodem osobowym marki Opel, gdy tylko zobaczyli w lusterku wstecznym znajdujący się za nimi radiowóz, zaczęli bardzo nerwowo rozglądać się dookoła. Kierowca Opla gwałtownie zahamował i zjechał z jezdni, parkując przy krawędzi chodnika. Mężczyźni byli mocno spanikowani, gdy zauważyli, że mundurowi idą w ich kierunku podjąć interwencję.

33-letni kierujący jak się później okazało - miał wiele na sumieniu. Przede wszystkim policjanci po sprawdzeniu mężczyzny w systemach informatycznych ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego. Z racji, że jego pojazd był zarejestrowany poza granicami Polski, w tej sytuacji jest wymagane, aby ze sobą woził i przy każdej kontroli okazywał ten dokument.

W trakcie trwania kontroli zdenerwowanie mężczyzn nie ustawało. 33-letni wrocławianin podejrzanie się zachowywał, więc policjanci wykonali specjalny test, który wykazał, że kierował on pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Kolejnym powodem zdenerwowania było kilka porcji amfetaminy, które znaleźli policjanci przy mężczyźnie.

Wrocławianin został zatrzymany i odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Wielokrotnie przypominamy i apelujemy, aby nie siadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla wszystkich, których spotkamy na swojej drodze. Bądźmy odpowiedzialni.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony