Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczęło się od kradzieży mienia i posiadania narkotyków, a skończyło na liście gończym. Mężczyzna usłyszał łącznie 86 zarzutów

Data publikacji 30.04.2021

Jaworscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w miejscu pracy dokonał kradzieży mienia służbowego. Jak się okazało, nie tylko to miał na sumieniu 38-latek z Lubina. Śledczy udowodnili mu kilkadziesiąt zarzutów dotyczących kierowania pojazdem służbowym na zakazie i pomimo cofniętych uprawnień. Ponadto podejrzany odpowie także za posiadanie narkotyków, kradzieże mienia oraz wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Jakiś czas temu kryminalni z Jawora uzyskali informację, że 38-letni pracownik jednej z jaworskich instytucji dokonał zaboru mienia służbowego oraz, że może posiadać w miejscu zamieszkania środki odurzające. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, policjanci zauważyli idącego ulicą sprawcę kradzieży. Jak się okazało, mężczyzna posiadał w reklamówce przedmioty, które zabrał z zakładu pracy bez zezwolenia. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy. Okazało się, że nie tylko to miał na sumieniu 38-letni lubinianin. W trakcie sprawdzenia jego mieszkania, kryminalni ujawnili dwa młynki, a w nich zielony susz, który okazał się być marihuaną.

Jednak to był dopiero początek kłopotów zatrzymanego. W wyniku sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia. Może nic by nie wzbudziło podejrzeń policjantów, gdyby nie fakt, że kilka dni wcześniej 38-latek został w nocy zatrzymany do kontroli drogowej, podczas kierowania osobowym mercedesem. W trakcie legitymowania, aby uniknąć odpowiedzialności karnej, mężczyzna podał funkcjonariuszom dane swojego brata, który nie był karany i miał „czyste konto”.

Skrupulatnie zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie mężczyźnie kilkudziesięciu zarzutów dotyczących prowadzenia pojazdu mechanicznego na zakazie sądowym oraz pomimo cofniętych uprawnień. Śledczy ustalili bowiem, że 38-latek przez ponad rok jeździł zakładowym samochodem wykonując obowiązki służbowe. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej sprawca ukrywał się przed organami ścigania, zmieniając często miejsce zamieszkania. Prokurator Rejonowy w Jaworze wydał postanowienie o poszukiwaniu listem gończym 38-letniego mieszańca Lubina. Kilka dni temu podejrzany „wpadł” w ręce mundurowych na terenie rodzinnego miasta.

Mężczyzna usłyszał łącznie 86 zarzutów, w tym jeden dotyczący posiadania środków odurzających. Ponadto 38-latek odpowie także za wykroczenia dotyczące kradzieży mienia zakładowego oraz umyślne wprowadzenia w błąd policjantów, co do swojej tożsamości. O dalszym jego losie zdecyduje teraz sąd.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Jaworze

Powrót na górę strony