Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież wózków sklepowych

Data publikacji 03.05.2021

Do policyjnego aresztu trafił dobrze znany funkcjonariuszom z wielu interwencji mieszkaniec Środy Śląskiej. Tym razem mężczyzna został zatrzymany w związku z przywłaszczeniem mienia. Sprawca zabrał spod jednego ze sklepów z terenu miasta łącznie cztery wózki na zakupy. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został poinformowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, że na jednym z osiedli ujawniono porzucone wózki sklepowe. Na miejscu miała znajdować się również osoba podejrzewana o ten czyn.

Policjanci w związku z kradzieżą zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który przywłaszczył cztery wózki sklepowe o łącznej wartości blisko 600 złotych. Mężczyzna, który znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu, nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom, co zamierzał zrobić z fantami. Twierdził też, że skoro włożył do nich monety, to może je sobie zabrać.

61-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kradzieży.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

  • na zdjęciu widać stojące pod ścianą wózki sklepowe
  • na zdjęciu widać wózek sklepowy a w nim wózek dziecięcy
  • na zdjęciu widać zatrzymanego mężczyznę siedzącego na krześle
Powrót na górę strony