Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz wrocławska policjantka znalazła się w gronie zwycięzców

Data publikacji 30.04.2021

W naszych szeregach jest duże grono policjantów, którzy mają na swoim koncie bardzo wiele sukcesów sportowych. Jedną z takich funkcjonariuszek jest podkomisarz Justyna Szeglowska z wrocławskiej komendy miejskiej, która miniony weekend spędziła aktywnie, biorąc udział w „Maratonie na Raty”. Wygrała ona klasyfikację open kobiet i zajęła III miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W minioną sobotę podkomisarz Justyna Szeglowska, która na co dzień służy w Wydziale Prewencji i Patrolowym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, osiągnęła kolejny sportowy sukces. Policjantka słynąca z udziału w niezwykle trudnych i wymagających górskich ultramaratonach, tym razem wzięła udział w wiosennej edycji zawodów „Maraton na Raty”.

Jest to cykliczna impreza, którą organizuje Stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega wraz z Nadleśnictwem Oleśnica Lasy Państwowe.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja biegania oraz marszu nordic walking, jako najprostszych form rekreacji fizycznej. Zawodnicy startujący w zawodach mają do pokonania ponad dziesięciokilometrową crossową trasę w terenie leśnym.

Pomimo kontuzji, nasza koleżanka pokazała swoją siłę oraz charakter. Jak na funkcjonariuszkę przystało, nie poddała się i wzięła udział w marszu nordic walking. Trasę pokonała z doskonałym wynikiem. Była to jedna godzina i 22 minuty. Pozwoliło jej to wygrać w klasyfikacji open kobiet i zająć trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej wśród wszystkich uczestników.

W najbliższym czasie wrocławska policjantka planuje wystartować w biegu górskim Patrol Graniczny, który odbędzie się w Opawie (Czechy). Od startu do mety będzie miała do pokonania 53 kilometry. Natomiast podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku–Zdroju czeka ją do przebiegnięcia aż 110 kilometrów!

Gratulujemy i bardzo cieszymy się z osiąganych przez Justynę sukcesów. Wszyscy będziemy trzymać mocno kciuki podczas jej kolejnych startów.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony