Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szaleńcza ucieczka przed policjantami zakończona uszkodzeniem przywłaszczonego auta

Data publikacji 04.05.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej w Legnicy zatrzymali po pościgu 45-latka jadącego oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i uciekał przywłaszczonym samochodem. Podejrzany odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

1 maja br., policjanci legnickiej drogówki patrolując ulicę Czarnieckiego w Legnicy zwrócili uwagę na kierowcę opla astry, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu nagle przyśpieszył. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zamierzał zatrzymać się do kontroli drogowej. Kontynuował ucieczkę ulicami Legnicy, a następnie ościennymi wioskami popełniając przy tym szereg wykroczeń w ruchu drogowym takich jak jazda po chodniku, po pasie zieleni, niestosowanie się do znaków oraz sygnalizacji świetlnej, a także jazda pod prąd.

Po kilkunastu minutach szaleńczej jazdy we wsi Przybyłowice (powiat jaworski), kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w leżące na posesji elementy betonowe. Funkcjonariusze natychmiast wybiegli z radiowozu i zatrzymali kierowcę.

Mężczyzna siedzący za kierownicą opla był agresywny i nie wykonywał żadnych poleceń wydawanych przez mundurowych. Policjanci skutecznie obezwładnili i zatrzymali 45-latka. Mieszkańca Legnicy przebadano alkomatem na zawartość alkoholu, który wykazał, że jest trzeźwy. Po chwili okazało się, że uciekinier nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i wystraszył się Policji, dlatego nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy, do dyżurnego jednostki przyszedł jeden z mieszkańców, aby zgłosić przywłaszczenie pojazdu marki Opel. Okazało się, że jest to samochód, którym 45-latek uciekał przed funkcjonariuszami. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przywłaszczenie pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do lat 15.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony