Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali w całości skradzione mienie o wartości 15 tys. zł

Data publikacji 05.05.2021

Policjanci z Kruszyna w powiecie bolesławieckim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu jednorodzinnego i budynku gospodarczego. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości 15 tysięcy złotych, które sprawca ukrył pod przyczepą na swoim terenie. O dalszym losie 30-latka zdecyduje teraz sąd. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w remoncie i budynku gospodarczego. Do zdarzenia doszło w nocy z 30 kwietnia na 1 maja br., na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Podejrzany to 30-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Mężczyzna z dwóch budynków ukradł różne przedmioty o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Łupem przestępcy padły między innymi rowery, elektronarzędzia, baterie łazienkowe, komplety kół z aluminiowymi felgami i maszynka do mielenia mięsa.

Sprawca w krótkim czasie kilka razy przyjeżdżał na miejsce przestępstwa. Najpierw włamał się do części gospodarczej i ukradł rower, który później wykorzystywał jako środek transportu, porzucając swój jednoślad. Mężczyzna pakował do worków różne przedmioty i jeżdżąc na rowerze przewoził łup na teren swojej posesji. Kiedy upatrzył sobie dwa komplety kół z aluminiowymi felgami zmienił środek transportu na samochód.

Mundurowi podczas sprawdzania terenu użytkowanego przez zatrzymanego, na wybiegu dla psa pod przyczepą, znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem przykryte śmieciami.

Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie. Podejrzany przyznał się. Złodziej zaplanował sprzedanie rzeczy, które zdobył w wyniku przestępstwa.

Okazało się, że sprawca już drugi raz okradł tego samego pokrzywdzonego. Wcześniej też został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

30-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony