Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórski policjant w czasie wolnym od służby nie dopuścił, aby kierowca wraz z autem wpadł do rzeki

Data publikacji 07.05.2021

Dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach w czasie wolnym od służby nie dopuścił do tego, aby kierowca, który wypadł z drogi i wbił się w barierkę mostu, nie wpadł wraz z autem do rzeki. Policjant pomógł młodemu mężczyźnie bezpiecznie opuścić samochód. Na szczęście 20-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Policja apeluje! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości pojazdu do warunków drogowych i obowiązujących ograniczeń. Jezdnie po opadach deszczu są śliskie, a w takich warunkach nie trudno o kolizję bądź wypadek.

7 maja 2021 roku dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach - asp. Paweł Malec, w czasie wolnym od służby był świadkiem zdarzenia drogowego, do którego doszło w Łomnicy na ulicy Krakowskiej. Kierujący pojazdem marki Volkswagen na łuku drogi stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i wbił się w barierę mostu, w wyniku czego volkswagen niebezpiecznie zawisł nad korytem rzeki.

Policjant natychmiast wysiadł z samochodu i ruszył na pomoc młodemu kierowcy. 20-latek na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń, jednak nie mógł samodzielne wysiąść z auta, gdyż groziło to zsunięciem się pojazdu wraz z nim do rzeki. Funkcjonariusz przytrzymał uszkodzony samochód, umożliwiając w ten sposób kierowcy bezpieczne opuszczenie pojazdu od strony pasażera.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta, 20-latek praktycznie bez szwanku wyszedł z groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Kierujący, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów i przekraczają dopuszczalne limity prędkości, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Brawura, nadmierna prędkość i jazda pod wpływem alkoholu to wciąż najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu bądź zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony