Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz w rękach jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 10.05.2021

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o 5 kradzieży z włamaniem, których dopuścił się od marca do maja br. na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 12 tysięcy złotych. Teraz odpowie za to przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany ma na koncie 5 kradzieży z włamaniem, których dopuścił się w Jeleniej Górze, od marca do maja br. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 12 tysięcy. Mężczyzna włamał się i okradł dwa sklepy spożywcze, skąd jego łupem padły wyroby tytoniowe, alkohol oraz pieniądze. Ponadto włamał się też do kwiaciarni, z której ukradł pieniądze, do domu, gdzie zabrał aparat fotograficzny, pieniądze i biżuterię, a także do piwnicy. Policjanci odzyskali część skradzionych wyrobów tytoniowych.

Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia.

Jeleniogórzaninowi za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony