Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostawił odcisk buta na miejscu przestępstwa... i dlatego wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 12.05.2021

Zarzuty zniszczenia mienia o wartości 16 tysięcy złotych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Mężczyzna nie tylko zniszczył ponad 800 sztuk sadzonek różnych roślin na terenie jednego z gospodarstw rolnych gminy Mściwojów, ale także dokonał uszkodzenia klombu, sadzonek oraz bramy wjazdowej na sąsiedniej posesji. Na miejscu zdarzenia policjanci ujawnili ślad buta sprawcy i w ten sposób trafili do podejrzanego. Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 9 maja br. Komenda Powiatowa Policji w Jaworze została powiadomiona przez właściciela jednego z gospodarstw rolnych funkcjonujących na terenie gminy Mściwojów o zniszczeniu ponad 800 sadzonek różnych roślin. Do zdarzenia doszło w nocy z 8/9 maja br. Pokrzywdzony wycenił straty na niemałą kwotę, bo 10 tys. złotych.

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli wiele śladów, w tym pozostawiony na polu odcisk obuwia sprawcy. Już następnego dnia kryminalni zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Mściwojów. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli parę butów sportowych, która idealnie pasowała do pozostawionych na miejscu zdarzenia śladów.

Jak się okazało, to nie jedyny występek, jaki miał na sumieniu sprawca. Śledczy ustalili bowiem, że 23-latek, tej samej nocy dokonał jeszcze jednego uszkodzenia mienia w tej samej miejscowości. Tym razem mężczyzna zniszczył nie tylko klomb z kwiatami i sadzonki roślin, ale i bramę wjazdową prowadzącą do sąsiedniej posesji. Wartość uszkodzonego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę 600 zł.

Zatrzymany 23-latek usłyszał dziś zarzuty, do których przyznał się w całości. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie zbyt dużą ilością spożytego alkoholu.

W świetle obowiązujących przepisów, za tego typu przestępstwo 23-latkowi grozić może kara do nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, będzie musiał pokryć również koszty związane z naprawieniem szkody.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Jaworze

  • poprzewracane doniczki z sadzonkami
  • przewrócone doniczki z sadzonkami
  • pole uprawne  zaorane
  • mężczyzna siedzi  na krześle z założonymi kajdankami na ręce trzymane z przodu
Powrót na górę strony