Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Recydywista w rękach legnickich policjantów

Data publikacji 22.05.2021

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z legnickich marketów. Mężczyzna w celu utrzymania w posiadaniu skradzionych artykułów użył przemocy wobec pracownicy sklepu. Śledczy dodatkowo udowodnili mu dokonanie kradzieży asortymentu na kwotę niemal 1400 zł w innym sklepie. Za popełnione przestępstwa ,których dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, legniczaninowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Legnicy udał się do jednego z marketów na terenie miasta z zamiarem kradzieży past do zębów markowych firm. Kiedy ekspedientka zorientowała się o kradzieży produktów usiłowała zatrzymać sprawcę, który w celu utrzymania w posiadaniu skradzionych rzeczy, użył wobec kobiety siły.

Przybili na miejsce policjanci obezwładnili agresywnego mężczyznę i udaremnili jego ucieczkę. 37-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu udowodnili mężczyźnie dokonanie kradzieży artykułów spożywczych na terenie innej placówki handlowej. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę niemal 1400 .

Za popełnione czyny, których sprawca dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony