Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch włamywaczy zatrzymanych przez wałbrzyskich kryminalnych

Data publikacji 23.05.2021

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do mieszkania. Łupem złodziei padła między innymi złota biżuteria i sprzęt elektroniczny. Wartość strat oszacowana została na ponad 6 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Stając przed wymiarem sprawiedliwości muszą liczyć się z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyscy policjanci niejednokrotnie podczas rozmów z mieszkańcami słyszeli opinię, że najbardziej uciążliwe są drobne kradzieże i kradzieże z włamaniami. Łupem złodziei padają wówczas przedmioty nie tylko o wartości nominalnej, ale również sentymentalnej. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, wyrządzonych szkód podczas kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzeni w takich sytuacjach czują złość i strach. Nie ma w tym nic dziwnego. Od Policji oczekują przede wszystkim zaangażowania i skuteczności.

Mundurowi, nauczeni latami doświadczeń wiedzą, że drobne kradzieże i włamania zazwyczaj są tylko początkiem przestępczej działalności. Dlatego tak ważna jest wykrywalność w tym zakresie. Im szybciej złodziej zostanie złapany, tym prędzej pozbawiony zostanie poczucia bezkarności.

Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów są kolejne zatrzymane osoby. Mężczyźni w wieku 20 i 42 lat zostali zatrzymani przez kryminalnych z dwójki po tym, jak tydzień wcześniej włamali się do jednego z mieszkań w dzielnicy Nowe Miasto. Łupem złodziei padły między innymi złota biżuteria i drobny sprzęt elektroniczny. Wartość strat oszacowana została na ponad 6 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony