Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież

Data publikacji 31.05.2021

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Legnicy, którzy włamali się do kontenera znajdującego się na terenie jednej z firm. Sprawcy po pokonaniu zabezpieczeń ukradli cenne przedmioty. Mężczyźni zostali namierzeni, a następnie zatrzymani przez legnickich policjantów. Straty jakie spowodowali przestępcy, to kwota nie mniejsza niż 16 tysięcy złotych. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, po uzyskaniu informacji o kradzieży z włamaniem natychmiast zajęli się sprawą i wytypowali podejrzewanych o ten czyn. Jak się okazało kilka dni temu mężczyźni przyjechali samochodem pod siedzibę jednej z firm na terenie Legnicy, gdzie zdemontowali i zniszczyli przęsła betonowe ogrodzenia, aby dostać się środka. Następnie zerwali założoną na drzwiach kłódkę do kontenera, dostali się do jego wnętrza skąd skradli między innymi spawarkę, szlifierkę, butlę gazową, maskę spawalniczą, wiertarkę akumulatorową, nitownicę akumulatorową, komplety kluczy, piły oraz inne cenne przedmioty.

Wartość strat jakie spowodowali swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę nie mniejszą niż 16 tys. złotych. Dodatkowo śledczy przedstawili jednemu z nich zarzut kierowania autem pomimo aktywnego zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, w świetle obowiązujących przepisów za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło:KMP w Legnicy

Powrót na górę strony