Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach 3 osoby odpowiedzialne za kradzieże i odzyskali część utraconego mienia

Data publikacji 05.06.2021

3 osoby związane z kradzieżami wpadły w ręce wałbrzyskich policjantów. Pierwszy z mężczyzn odpowie za kradzież części samochodowych, a drugi – recydywista - sporej ilości paneli podłogowych. Kobieta natomiast postanowiła zabrać z jednego z wałbrzyskich mieszkań nie swoją biżuterię. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze odzyskali część utraconego w wyniku przestępstw mienia. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, przestępstwo kradzieży jest zagrożone karą do 5 lat więzienia, natomiast popełnione w warunkach powrotu do przestępstwa, nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dzielnicowi Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o możliwej kradzieży na terenie jednej z firm znajdujących się na Białym Kamieniu. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego pracownika przedsiębiorstwa i ustalili, że jest on odpowiedzialny za kradzieże w ostatnich tygodniach z hal magazynowych części do samochodów oraz autobusów, gdzie wartość strat oszacowana została przez właścicieli dwóch różnych firm na łączną kwotę blisko 30 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku policjanci odzyskali część utraconego mienia.

Tego samego dnia po południu w ręce funkcjonariuszy kryminalnych z Wałbrzycha wpadł 39-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do jednego z pomieszczeń gospodarczych budynku przy ul. Andersa, skąd skradzione zostało kilkadziesiąt paczek paneli podłogowych, podkłady oraz piec gazowy o łącznej wartości około 5 tysięcy złotych. Ponieważ podejrzany działał w warunkach recydywy, za kradzież z włamaniem może trafić do więzienia na 15 lat. Wcześniej do tej sprawy policjanci zatrzymali już cztery inne osoby, które również usłyszały zarzuty.

Następnego dnia natomiast w wyniku realizacji zebranych informacji, tym razem funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Michałowskiego w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 21-latkę. Mundurowi udowodnili młodej kobiecie, że w połowie maja pilnując w jednym z mieszkań przy ul. Nałkowskiej małoletnich dzieci pokrzywdzonej, wykorzystała sytuację i dokonała kradzieży biżuterii o wartości ponad 6 tysięcy złotych, działając w ten sposób na szkodę 35-letniej wałbrzyszanki. Za popełnione przestępstwo podejrzana w tym przypadku może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony