Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa z Kłodzka spotkała się z mieszkańcami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie

Data publikacji 06.06.2021

Tym razem dzielnicowa z kłodzkiej komendy spotkała się z mieszkańcami w Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku. Głównym celem wizyty było przede wszystkim uwrażliwienie uczestników spotkania na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku codziennie podejmują działania profilaktyczne, aby jeszcze bardziej zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Jedna z dzielnicowych z kłodzkiej komendy odwiedziła Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku. Podczas spotkania policjantka opowiadała o zagrożeniach na jakie mogą być narażone osoby starsze. Ponadto omawiała metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i wskazywała, jak uchronić się przed utratą pieniędzy. Zwróciła uwagę na to, że oszuści często wykorzystują więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych aby wyłudzić od nich oszczędności. Dzielnicowa przypomniała uczestnikom, że przestępcy potrafią podszywać się pod różnego rodzaju przedstawicieli instytucji pomocowych, urzędów, a nawet policjantów.

Działania profilaktyczne policjantów skierowane do osób starszych mają na celu przede wszystkim zwiększenie uwagi i dbałości mieszkańców o ich własne bezpieczeństwo.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony