Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi ujawnili skradzione auto

Data publikacji 04.06.2021

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim podczas patrolu rejonu służbowego odzyskali auto, które skradzione zostało kilka godzin wcześniej w nocy. Wartość pojazdu szacowana jest na kwotę około 5 tysięcy złotych. Pojazd znajdował się na drodze szutrowej w Płóczkach Dolnych. Obecnie śledczy prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia jak i zatrzymania osób mających związek z kradzieżą.

Dzielnicowi z Lwówka Śląskiego podczas obchodu rejonu służbowego na drodze szutrowej w miejscowości Płóczki Dolne (gm. Lwówek Śląski) ujawnili pojazd Volkswagen Transporter. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, został on skradziony w nocy. Wartość pojazdu została oszacowana na około 5 tysięcy złotych.

Na miejsce został wezwany grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, aby zabezpieczyć materiał dowodowy. Zebrane wówczas ślady są niezmiernie ważne, aby jak najszybciej dotrzeć do sprawcy kradzieży. Zabezpieczony pojazd został przekazany właścicielowi.

Policjanci natomiast prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia jak i zatrzymania osób mających związek z kradzieżą.

Zgodnie z kodeksem karnym za zabór pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony