Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa SPEED zajmująca się najbardziej niebezpiecznymi wykroczeniami, ujawniła kolejne zagrożenia na drodze

Data publikacji 06.06.2021

Przypomnijmy, że policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowany, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

Policjanci z grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne działania na terenie tego powiatu. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawniali przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym

Policjanci z kłodzkiej grupy SPEED nadzorowali ruch na drogach powiatu kłodzkiego. W służbie wykorzystali nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Podczas realizacji zadań na drodze K-8 zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto jechało z prędkością 118 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 68 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 43-letnia kobieta, która za powyższe wykroczenie została ukarana mandatem. Mieszkanka powiatu kłodzkiego utraciła również prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymała 10 punktów karnych.

Kolejny zatrzymany kierujący to 34-letni motocyklista. Mężczyzna w obszarze zabudowanym na drodze K-8 jechał z prędkością 103 km/h. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierujący również utracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesiące. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Funkcjonariusze zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego. Monitorowane są wówczas w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Apelujemy do kierujących, aby zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy oraz zdrowy rozsądek nakazują zachowania szczególnej ostrożności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony