Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sierżant sztabowy Anna Ficner biega od zawsze… jej kolekcja medali nieustannie się powiększa

Data publikacji 07.06.2021

O Ani pisaliśmy już wielokrotnie... Za każdym razem rozpiera nas duma, że w szeregach dolnośląskich funkcjonariuszy jest Ona – policjantka z 9 letnim stażem, która reprezentuje nas nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Sierżant sztabowy Anna Ficner – bo o niej mowa, kiedy tylko może, oddaje się sportowym pasjom, ale nie zapomina, że jest przede wszystkim policjantką. Udział w ostatnich 13-Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim, również zakończył się dla niej na podium.

Sierż. szt. Anna Ficner, funkcjonariuszka z Zespołu I Sekcji w Legnicy Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, od 20 lat trenuje lekkoatletykę. Na swoim koncie ma setki medali. Półki uginają się pod ciężarem zgromadzonych już pucharów. A to jeszcze nie koniec… W dalszym ciągu sprawdza swoje możliwości biorąc udział w bardzo trudnych rywalizacjach, często na terenach górskich. Kilka dni temu wróciła do domu z kolejnym medalem – brązowym, z 13-tych Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na krótkim dystansie 5 km. Był on zorganizowany w ramach Biegu na Ślężę, a trasa do pokonania była bardzo trudna i wyczerpująca, gdyż biegła jedynie pod górę. Taki styl nazywany jest alpejskim, czyli trasa w większości biegnie w górę, zazwyczaj start jest położony u podnóża góry, zaś meta na szczycie, na który Ania wbiegła jako trzecia z czasem 30:43 sek. To tylko 16 sekund później niż zwyciężczyni tych zawodów.

Mistrzostwa te były jednocześnie przepustką do Mistrzostw Świata w Biegach Górskich, które odbędą się w listopadzie w Tajlandii, a Ania ma jeszcze szansę wziąć w nich udział. Z niecierpliwością czekamy na decyzję odpowiedniej organizacji w tej sprawie.

Poprzednie zawody, w których Ania uczestniczyła również odbywały się na terenach górskich, jednak tym razem na dystansie 12 km w stylu anglosaskim. Oznacza to, że początkowo trasa biegła w górę, później w dól. To wydarzenie miało miejsce na początku maja w Bielsku-Białej. Ania zajęła wówczas czwarte miejsce. Natomiast brązowy medal przywiozła jeszcze w ubiegłym roku z Zakopanego, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w Biegu na Skocznię Narciarską w Wiśle.

To już kolejne sukcesy na koncie naszej policjantki, których serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Mistrzostwa Świata.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: Wydział Konwojowy KWP we Wrocławiu

Źródło Foto: zdjęcie na podium Foto Sobótka

Powrót na górę strony