Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny, który groził pozbawieniem życia innym osobom

Data publikacji 11.06.2021

Nie ma przyzwolenia na groźby wypowiadane wobec innych osób. Jest to przestępstwo, zagrożone karą do 2 lat więzienia, jednak w tym wypadku kara będzie bardziej sroga. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec 23- letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawca przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów groził pozbawieniem życia innym osobom. Podejrzany odpowie również za usiłowanie kradzieży z włamaniem do lokalu mieszkalnego.

Do zdarzeń doszło w przeciągu kilku miesięcy na terenie Lubania. Działania agresywnego mężczyzny były podobne. 23- latek trzymając w ręku nóż bądź metalowy pręt wypowiadał groźby karalne, kierując je do osób trzecich. Pokrzywdzeni obawiając się , że zostaną one spełnione, powiadomili o tym fakcie policję. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali podejrzanego. Za przestępstwo przeciwko wolności usłyszał aż cztery zarzuty. Ponadto funkcjonariusze przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do mieszkania, której miał się dopuścić na początku lutego br.

Wobec 23- latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Podejrzany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i działał w warunkach recydywy, więc zasądzona kara może być zwiększona o połowę.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubaniu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.2 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.09 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony