Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcze trio odpowie za nielegalną uprawę konopi, posiadanie środków zakazanych ustawą i broni bez zezwolenia

Data publikacji 15.06.2021

Funkcjonariusze powiatu kłodzkiego zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę podejrzanych o przestępstwo narkotykowe. Zabezpieczono amfetaminę, mefedron, marihuanę oraz krzewy konopi indyjskich. Dodatkowo na posesji ujawniono broń gazową i amunicję. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty przestępstwa.

Policjanci z komendy powiatowej w Kłodzku, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę podejrzanych między innymi o posiadanie środków zakazanych ustawą.

Na terenie powiatu kłodzkiego policjanci ustalili dwie kobiety w wieku 23 i 43 lat oraz 35-letniego mężczyznę, którzy na terenie gminy Międzylesie w budynku jednorodzinnym uprawiali konopie indyjskie. W tym celu przygotowane było specjalne pomieszczenie wyposażone w lampy. Przestępcze trio zostało zatrzymane. Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny, z których można byłoby uzyskać znaczną ilość narkotyków.

W wyniku sprawdzenia mieszkania zajmowanego przez 23-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę policjanci ujawnili broń gazową z amunicją, na którą nie posiadali wymaganego zezwolenia. Dodatkowo znaleźli u nich amfetaminę, mefedron oraz marihuanę. Z zabezpieczonej ilości można byłoby przygotować blisko 1000 porcji narkotyków.

Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony