Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca włamania i kradzieży. Uciekał po dachu, a na dole czekali już na niego policjanci

Data publikacji 16.06.2021

Sprawca dwóch przestępstw zatrzymany podczas ucieczki z miejsca kradzieży. 22-latek liczył, że opuści budynek niepostrzeżenie przechodząc po dachu do drugiej części bloku. Mundurowi udaremnili jego ucieczkę. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w porze nocnej otrzymali zgłoszenie o włamaniu do mieszkania będącego w remoncie. Kiedy dzielnicowi pojawili się na miejscu przestępstwa, sprawcy nie było, ale były ślady które pozostawił m.in. obuwia. Złodziej przygotował fanty, które miał zamiar ukraść.

Dobre rozeznanie mundurowych pozwoliło na wytypowanie podejrzanego, a natychmiastowa współpraca z patrolem operacyjnym doprowadziła do szybkiego zatrzymania mężczyzny.

Policjanci ustalili, że włamywacz uciekł dachem. Sprawdzenie zaplecza budynku doprowadziło do zatrzymania sprawcy, który próbował uciec innym wyjściem.

Przy 22-latku funkcjonariusze znaleźli przedmioty należące do pokrzywdzonego, co potwierdziło obecność zatrzymanego na miejscu przestępstwa.

W trakcie czynności okazało się, że to nie była pierwsza przestępcza wizyta desperata w remontowanym mieszkaniu. Wcześniej podejrzany dokonał tam kradzieży z włamaniem. Wówczas jego łupem padły elektronarzędzia. Po dwóch dniach wrócił w to samo miejsce po kolejne wartościowe przedmioty.

22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Bolesławcu

 

Powrót na górę strony