Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ramach Światowego Dnia Krwiodawcy dzierżoniowski dyżurny otrzymał państwowe odznaczenie

Data publikacji 17.06.2021

14 czerwca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Jest to również okazja do uhonorowania działalności osób związanych z tak szlachetną ideą, jaką jest dzielenie się tym co najcenniejsze, czyli własną krwią. Tym razem dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał państwowe odznaczenie „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

W miniony poniedziałek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie asp. szt. Mariusz Pankowski uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Policjant ten obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od kilkunastu lat dzieli się z innymi tym co posiada najcenniejsze – własną krew. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 20 litrów. Do zostania honorowym dawcą krwi przyczyniła się chęć pomocy w ratowaniu życia i świadomość, że jednorazowe oddanie krwi może uratować nawet trzy ludzkie istoty.

Podczas tego spotkania wyróżniony został również Prezes Stowarzyszenia Pomocy Honorowym Dawcom Krwi w Dzierżoniowie, którym jest emerytowany już policjant Bolesław Pankowski. Decyzją Starosty Dzierżoniowskiego został on uhonorowany za swoją wieloletnią działalność, którą przyczynił się do rozwoju i promocji tej szlachetnej idei na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony