Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca wielokrotnych włamań zatrzymany na gorącym uczynku przez legnickich policjantów

Data publikacji 17.06.2021

Nawet 10 lat pozbawienia wolność grozi legniczaninowi, który odpowie za dokonywanie włamań na terenie miasta. Funkcjonariusze z Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu dziewiętnastu zarzutów kradzieży z włamaniem. Wielkość strat opiewa na kwotę niemal 31 tysięcy złotych. Podczas wykonywanych czynności przy zatrzymanym ujawniono kilka porcji handlowych metamfetaminy.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego udali się do budynku, gdzie zgłaszająca powiadomiła o kolejnym włamaniu. Sprawca nic nie ukradł, ponieważ wewnątrz pomieszczenia nie było przedmiotów będących w jego zainteresowaniu, jednak zabezpieczania obiektu zostały zniszczone. Policjanci natychmiast podjęli czynności, aby jak najszybciej ująć złodzieja, dlatego udali się w rejon piwnic. Tam zauważyli 27-latka. Okazało się, że mężczyzna ten został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po dokonaniu włamań do czterech pomieszczeń piwnicznych. Nie zdołał jednak zabrać przygotowanego do kradzieży mienia, gdyż wcześniej spotkał się z interweniującymi funkcjonariuszami.

W trakcie dokładnego sprawdzenia mężczyzny ujawniono przy nim białą, skrystalizowaną substancję. Wstępne badanie wykazało, że są to narkotyki w postaci kilku porcji handlowych metamfetaminy.

Kryminalni Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu prowadzący działania operacyjne mające na celu wytypowanie i zatrzymanie sprawcy włamań do budynków będących w budowie oraz kontenerów z materiałami budowlanymi udowodnili 27-latkowi dokonanie łącznie 19 włamań.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony