Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Został zatrzymany za znęcanie, a odpowie dodatkowo za kradzież rowerów. Zdradziła go jego garderoba…

Data publikacji 17.06.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Zatrzymany groził jej pozbawieniem życia, podduszał, wyzywał i poniżał. W trakcie czynności okazało się, że 33-latek ma na swoim koncie również kradzież rowerów. Został on rozpoznany przez policjantów podczas realizacji sprawy dotyczącej znęcania. Jego wizerunek został bowiem zarejestrowany przez monitoring jednej z klatek schodowych, skąd ukradł dwa jednoślady. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną oraz o kradzież.

Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa kilka dni temu podczas interwencji zgłoszonej przez pokrzywdzoną. Jak ustalili mundurowi, od około 2 lat znęcał się on nad współmałżonką psychicznie i fizycznie. Bez żadnego powodu wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których wyzywał żonę, bił ją, podduszał i poniżał. Groził jej również pozbawieniem życia. Agresję miał wyzwalać w nim alkohol, który spożywał w dużych ilościach.

Agresor trafił do policyjnego aresztu. Ku zaskoczeniu mundurowych, w trakcie czynności procesowych rozpoznali oni w nim mężczyznę, który w nocy z 28 na 29 kwietnia bieżącego roku ukradł 2 rowery z klatki schodowej jednego z budynków w Jeleniej Górze. Ich wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę 5200 złotych. Policjanci zidentyfikowali 33-latka, bowiem został on nagrany przez monitoring zamontowany w miejscu zdarzenia. Okazało się, że w dniu zatrzymania był ubrany w tę samą odzież, którą miał na sobie w dniu kradzieży.
Teraz zatrzymany odpowie przed sądem za czyny, których się dopuścił, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony