Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szantażowali kolegów i zabierali im telefony komórkowe. Teraz czekają na decyzję Sądu Rodzinnego

Data publikacji 19.06.2021

Po informacji o przestępczym procederze dwóch młodych lubinian, którzy dopuszczali się kradzieży rozbójniczej na młodszych kolegach, kryminalni szybko zatrzymali sprawców. Nastolatkowie nie spodziewający się takiego obrotu sytuacji, zostali przesłuchani w obecności rodziców i umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka. O losie dwóch 15 – nastolatków będzie decydował Sąd Rodzinny.

Do komendy powiatowej w Lubinie zgłosiła się matka z 13 – nastoletnim dzieckiem, informując, że jej syn padł ofiarą napadu, w wyniku którego został mu zabrany telefon komórkowy o wartości 1000 złotych. Z relacji pokrzywdzonego chłopca wynikało, że sprawcami również są osoby niepełnoletnie.

Dwóch nastolatków miało podejść do niego i zażądać telefonu, a kiedy ten wystraszony oddał komórkę, sprawcy wulgarnie zagrozili mu, że jak komuś się poskarży to „rozwalą mu głowę”.

Do działań niezwłocznie przystąpili lubińscy kryminalni i szybko ustalili podejrzewanych. Dwóch 15 – latków zatrzymano i przesłuchano w obecności rodziców. Okazało się, że jeden z nich dodatkowo dwa tygodnie wcześniej podobnie zaatakował innego 12 – nastolatka. Sposób działania w tym przypadku był niemal identyczny. Śledczy odzyskali utracony jeden z telefonów. Nastolatkowie trafili do Policyjnej Izby Dziecka, a o ich dalszym losie decydować będzie Sąd Rodzinny.

Sprawa okazuje się rozwojowa i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony