Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca przemocy domowej usiłował przekupić policjantów, by nie trafić do aresztu

Data publikacji 21.06.2021

Do policyjnego aresztu trafił starszy mężczyzna, wobec którego istniało podejrzenie, iż znęca się psychicznie nad swoją żoną. Podczas czynności 64-latek, chcąc uniknąć zatrzymania, kilkukrotnie proponował policjantom łapówkę. Za to właśnie przestępstwo zatrzymany odpowie teraz przed sądem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kamiennogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące przemocy domowej. Po przybyciu na miejsce, zastali 49-letnią kobietę, która twierdziła, iż mąż od pewnego czasu znęca się nad nią psychicznie, regularnie nadużywając alkoholu, pod wpływem którego niepokoi ją, nie pozwala spać i wszczyna awantury.

64-latek w swoim organizmie w chwili interwencji miał blisko 2 promile alkoholu. Nie reagował na wezwania policjantów do zachowania zgodnego z prawem, nie chciał się uspokoić i nie wykonywał wydawanych mu poleceń. W związku z powyższym mundurowi zdecydowali się go zatrzymać. Wówczas mężczyzna kilkukrotnie usiłował przekonać funkcjonariuszy, by tego nie robili w zamian za pieniądze, jakie im oferował. Dopuścił się tym samym przestępstwa.

64-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący wręczenia korzyści majątkowej, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

asp. szt.  Monika Kaleta
Źródło: KPP w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony