Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z seniorami o seniorach

Data publikacji 21.06.2021

Bolesławiecka policjantka i przedstawicielki ZUS-u odwiedziły podopiecznych domu dziennego pobytu, aby porozmawiać z nimi o zagrożeniach, sposobach działania przestępców i możliwościach załatwienia wielu spraw, wykorzystując e-wizytę.

W ramach działań na rzecz bezpieczeństwa seniorów policjantka z bolesławieckiej komendy powiatowej przeprowadziła spotkanie z seniorami z Dziennego Domu Senior+ na ulicy Staroszkolnej.

W pogadance uczestniczyły również przedstawicielki bolesławieckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z którymi mundurowi współpracują w ramach programu pod nazwą „Wzorowy Senior”

Rozmowy o zagrożeniach odbyły się w bardzo miłej atmosferze. Uśmiechnięci seniorzy wysłuchali informacji o zdarzeniach z terenu powiatu bolesławieckiego, w których pokrzywdzonymi byli ich rówieśnicy oraz poznali metody działania sprawców. Uczestnicy dowiedzieli się również, jak uniknąć stania się ofiarą złodziei i włamywaczy.

Podopieczni dziennego domu pobytu mieli okazję posłuchać także o tym, jak skorzystać z e-wizyty oferowanej przez ZUS i kiedy warto mieć swojego pełnomocnika w kontaktach z urzędem.

Na koniec funkcjonariuszka rozdała seniorom okładki na karty płatnicze, aby mogli zabezpieczyć je przed niepożądanym odczytem.  

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Bolesławcu

 

Powrót na górę strony