Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka prowadziła wózek z półrocznym dzieckiem środkiem ulicy. Miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 21.06.2021

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 29-latka, matka półtorarocznego dziecka. W takim stanie kobieta sprawowała nad nim opiekę. Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu od świadka, który widział jak kobieta prowadzi wózek z dzieckiem całą szerokością ulicy. 29-latka odpowie teraz przed sądem za zwoje zachowanie, a grozi jej do 5 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 22:00. Dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o dziwnie zachowującej się kobiecie, która prowadziła wózek dziecięcy całą szerokością jezdni. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy przy jednej z ulic w mieście zauważyli kobietę z wózkiem dziecięcym, poruszająca się chwiejnym krokiem środkiem jezdni. Z wózka słychać było płacz dziecka. Okazało się, że 29-letnia mieszkanka Wałbrzycha jest kompletnie pijana. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jej organizmie. Na szczęście półtorarocznemu dziecku nic się nie stało. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie, a niemolowe decyzją Sądu Rodzinnego w Wałbrzychu umieszczono w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić kobiecie nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony