Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podczas interwencji mężczyzna odpowie za znęcanie się nad własną matką

Data publikacji 22.06.2021

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Prokurator na wniosek policjantów odizolował sprawcę od ofiary stosując wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 34-letniego mężczyznę, po tym jak zanęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 71-letnią matką, z którą wspólnie mieszkał na terenie powiatu kłodzkiego. Z przeprowadzonych ustaleń wynika, że mężczyzna od 5 lat wszczynał awantury domowe, podczas których wyzwał kobietę słowami powszechnie uznawanymi za obraźliwe, poniżał, wymuszał od niej pieniądze na alkohol, jak również groził jej pozbywaniem życia.

Okazało się również, że 34-latek stosował przemoc fizyczną wobec starszej kobiety – popychał ją, wkręcał palce dłoni, kopał i uderzał pięścią w różne części ciała. Mężczyzna w chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 3 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad członkiem rodziny. Prokurator na wniosek policjantów odizolował sprawcę od ofiary stosując wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.

Za przestępstwo znęcania się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony