Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny, który dokonywał włamań na terenie Legnicy

Data publikacji 23.06.2021

Legniccy funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kilka kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych i mieszkań na terenie miasta. Policjanci przestawili mu łącznie 5 zarzutów. Starty jakie spowodował opiewają na kwotę ponad 10 tys. złotych. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Legniccy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem na terenie miasta. W toku wykonywanych czynności i zgromadzonego materiału dowodowego okazało się, że mężczyzna trudnił się włamaniami do obiektów handlowych i mieszkań na terenie Legnicy. Z pomieszczeń mieszkalnych i sklepów kradł głównie papierosy, alkohol, telefon komórkowy oraz elektronarzędzia. Straty, jakie spowodował u osób pokrzywdzonych, opiewają na kwotę ponad 10 tys. złotych. Funkcjonariusze po sprawdzeniu pomieszczeń należących do legniczanina ujawnili i odzyskali część skradzionego mienia.

Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. aszt.  Monika Kaleta
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony