Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami w Domu Dziennego Pobytu

Data publikacji 24.06.2021

Ufność osób starszych naraża ich na działania przestępców. Często także poprzez swoją nieuwagę, stają się oni ofiarami wypadków czy też innych zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu. By ograniczyć takie przykre zdarzenia do minimum, policjanci komendy miejskiej w Legnicy w ramach programu „Wzorowy senior” przeprowadzili spotkanie w Domu Dziennego Pobytu w Legnicy.

Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach. Poruszone zostały tematy dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz miejscach publicznych. Przedstawiono różne metody oszustw między innymi na tzw. „wnuczka,”,, administratora” ,, policjanta” „na covid”, a także podszywanie się za osoby pracujące w opiece społecznej.

Omawiając nowe sposoby działania oszustów, przestrzegano uczestników spotkań przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich mieszkań. Udzielono porad jak należy zachowywać się, aby nie paść ofiarą oszustów i nieuczciwych domokrążców oraz jak należy zabezpieczyć dom i posesję przed kradzieżą.

Z uwagi na okres letni i częste wyjazdy seniorów, funkcjonariusze omówili jak prawidłowo zabezpieczyć swoją kartę płatniczą. Wszystkim uczestnikom wręczono etui zabezpieczające kartę przed jej zeskanowaniem.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Legnicy
Powrót na górę strony