Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Byli kolegami z osiedla i wspólnikami w działaniach przestępczych – zostali zatrzymani

Data publikacji 24.06.2021

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg włamań do piwnic i altan ogrodowych. Koledzy–włamywacze najczęściej prowadzili swój przestępczy proceder wspólnie, choć każdy z nich działał też w pojedynkę. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z bolesławieckiej komendy powiatowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzany o wielokrotne włamania do pomieszczeń piwnicznych i altan na ogrodach działkowych.

Sześć włamań do piwnic to wspólne działanie kolegów z osiedla. Sprawcy w porze nocnej ”spacerowali” po jednym z bolesławieckich osiedli i sprawdzali, które drzwi prowadzące do klatek schodowych są otwarte oraz gdzie jest łatwe wejście do części piwnicznej budynku. Uzyskując dostęp do 6 piwnic, włamali się do pomieszczeń i ukradli z nich różne przedmioty znajdujące się w środku, między innymi: skrzynki narzędziowe, telefony komórkowe czy baterie łazienkowe.

Po zatrzymaniu 33-latka policjanci znaleźli w jego pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych część rzeczy pochodzących z przestępstw. Podejrzany ma na swoim koncie kradzieże z włamaniem do sześciu piwnic i jednej altany na rodzinnych ogrodach działkowych.

Natomiast drugi podejrzany, 28-letni mieszkaniec Bolesławca, odpowie za cztery kradzieże z włamaniem do piwnic oraz sześć wspólnych włamań z kolegą z osiedla. Ponadto usłyszał on jeszcze cztery zarzuty związane z włamaniami do altan ogrodowych, co daje łącznie 14 czynów zabronionych, które ma na swoim koncie.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Bolesławcu
Powrót na górę strony