Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek w powiecie legnickim. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

Data publikacji 28.06.2021

W minioną sobotę na drodze krajowej nr 94, pomiędzy Chojnowem a Krzywą doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, śmierć na miejscu poniósł 73-letni kierujący samochodu marki Opel. Apelujemy o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby wszyscy podróżujący po drogach naszego województwa mogli bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę na drodze krajowej nr 94 pomiędzy Chojnowem a Krzywą. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że na prostym odcinku drogi kierujący oplem mężczyzna z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowy marki Daf. Wykonywane na miejscu czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Obecnie trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności oraz dokładnego przebiegu tego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Pamiętajmy także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu podróżujących z nami dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są przecież bezcenne.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony