Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech obywateli Gruzji zatrzymanych po pościgu przez policjantów za kradzież z włamaniem

Data publikacji 28.06.2021

Kamiennogórscy policjanci zatrzymali po pościgu trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem do pojazdu należącego do właściciela jednego z lokalnych kantorów. Z wnętrza auta sprawcy ukradli torbę, w której znajdował się laptop oraz gotówka w kwocie ponad 12 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zdecydował już o zastosowaniu aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy w stosunku do zatrzymanych. Dzięki determinacji i profesjonalizmowi kamiennogórskich funkcjonariuszy odzyskano zarówno skradzioną gotówkę, jak też wyrzucony przez podejrzanych w trakcie pościgu laptop. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kamiennogórskiej policji poinformowany został o zdarzeniu, do którego miało dojść przy jednym z kantorów na terenie miasta. Właściciel obiektu zauważył z oddali nieznanych mu mężczyzn, którzy po wybiciu szyby w jego aucie, z wnętrza samochodu ukradli teczkę z zawartością laptopa, smartfona oraz gotówki w kwocie ponad 12 tysięcy złotych. Mężczyźni ci następnie wsiedli do innego pojazdu i odjechali w stronę Jeleniej Góry. W tym momencie dyżurny powiadomił o zdarzeniu wszystkie dostępne w powiecie patrole, poprosił również o wsparcie policjantów z Komisariatu Policji w Kowarach, by ci ustawili blokadę na drodze w kierunku Jeleniej Góry. Po kilkunastu minutach okazało się jednak, że poszukiwany pojazd z ogromną prędkością wjechał do Chełmska Śląskiego w gminie Lubawka. Kierujący nie reagował na wydawane mu przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać w kierunku Krzeszowa. Tam do pościgu dołączył kolejny z radiowozów. Dzielnicowy swoim pojazdem ustawił blokadę w poprzek drogi, uniemożliwiając przejazd uciekinierom. Kierujący mazdą gwałtownie hamując, znalazł się w jednej z bocznych dróg, gdzie był zmuszony wyhamować. Wówczas jeden z pasażerów usiłował uciekać pieszo. Uniemożliwił mu to jeden z lubawskich policjantów, który w wyniku podjętych czynności, zatrzymał go przy samochodzie. W trakcie zatrzymania, kierowca mazdy chcąc ruszyć, przez kilkanaście metrów ciągnął za sobą zarówno znajdującego się częściowo w pojeździe pasażera, jak też trzymającego go policjanta. W wyniku tego funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Lubawce doznał ogólnych potłuczeń ciała. Mimo to mężczyzna ten został wówczas przez niego skutecznie wyciągnięty z pojazdu, obezwładniony i zatrzymany. W dalszy pościg za uciekającą mazdą udał się patrol z Komisariatu Policji w Lubawce, do którego dołączył w Gorzeszowie kolejny radiowóz, tym razem ruchu drogowego. W tym czasie dyżurny kamiennogórskiej policji poprosił o wsparcie kolegów z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach, którzy ustawili blokadę na terenie powiatu wałbrzyskiego. Również ta blokada została skutecznie ominięta przez uciekającą mazdę, za którą nadal jechała kamiennogórska drogówka. Po przejechaniu kolejnych kilometrów terenu leśnego, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali pojazd w jednej z polnych dróg na terenie Mieroszowa (pow. wałbrzyski).

Wszyscy trzej mężczyźni to obywatele Gruzji. Usłyszeli oni zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się nie przyznali. Jeden z przesłuchiwanych odmówił składania wyjaśnień. W trakcie dalszych czynności procesowych mężczyźni ci zmienili jednak swoje wyjaśnienia i wszyscy trzej przyznali się do kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej policji odzyskali również skradzioną w wyniku przestępstwa gotówkę, jak też telefon komórkowy i laptop.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy w stosunku do trzech zatrzymanych obywateli Gruzji, którym grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

nadkom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: KPP w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony