Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o rozbój aresztowani

Data publikacji 30.06.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o rozbój. Napastnicy pobili pokrzywdzonego i go okradli. Ich łupem padły 3 telefony komórkowe, pieniądze oraz dokumenty. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na ponad 2 tysiące złotych. Teraz za rozbój  grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jeleniogórski sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

Policjanci z komisariatu w Kowarach i Wydziału Kryminalnego komisariatu w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 19 i 24 lata, którzy podejrzani są o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 27 czerwca br.. około godziny 19.00 na jednej z ulic w Kowarach. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego, a następnie pobili go i okradli. Ich łupem padła saszetka wraz z 3 telefonami komórkowymi, gotówką i dowodem osobistym. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na ponad 2000 .

Mężczyzna o napadzie powiadomił policję. Wskazał również sprawców, którzy się dopuścili tego przestępstwa. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ich zatrzymali.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj jeleniogórski sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony